Mistrz kraju podzielił się punktami z drużyną z Rzymu

Bramkarz naszej kadry musiał aż dwa razy do wyjęcia piłki z siatki. Drużyna naszego golkipera bardzo długo goniła wynik. W drużynie Juventusu Turyn jest jednak Ronaldo, który potrafi zmotywować klub do odrabiania strat. Finalnie Juventus FC dała radę zremisować. Mecz dwóch mocnych ekip zakończył się wynikiem 2:2. Zespół z Turynu przez pół godziny grał w dziesiątkę. Wykluczony został pomocnik Adrien Rabiot.

Fani Juventusu Turyn po meczu z UC Sampdorią mieli nadzieję, że styl ich zawodników uległ poprawie. Zawodnicy Starej Damy pokazali się zdecydowanie lepiej niż w ostatnim sezonie ligi włoskiej. Mecz z Romą był jednak niesamowicie trudny. Piłkarze AS Romy nie planowali podarować trzech punktów zespołowi Starej Damy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisowym wynikiem. Oba zespoły są z pewnością ucieszone z tego rezultatu.

Wiele emocji w pojedynku.

Szczęsny Wojciech rozpoczął to spotkanie od pierwszych minut. Warto zaznaczyć, że bramkarz Starej Damy był niedawno zawodnikiem drużyny z Rzymu. W niedzielni wieczór polski zawodnik spisał się z bardzo poprawnej strony. W kilku sytuacjach pokazał wspaniałe parady. Ronaldo również zaprezentował się świetnie. Po 30. minutach nasz bramkarz był zmuszony wyciągnąć piłkę z bramki. W tej sytuacji sędzia zdecydował się wskazać na rzut karny dla zespołu z Rzymu.

Do karnego odważył się podejść Vertout. Pomocnik Romy oddał pewny strzał. Szczęsny był bardzo blisko wyłapania tej futbolówki. Jednak i tak wtoczyła się do bramki. Juventus Turyn bym zmuszony gonić wynik. Przed końcówką pierwszej połowy meczu sympatycy mogli widzieć jeszcze dwa gole. Najpierw gola zaliczył Ronaldo Cristiano. Portugalczyk dostał szansę na strzelenie bramki z jedenastki. Arbiter tego spotkania zarządził jedenastkę po dotknięciu ręką Lorenzo Pellegriniego.

Ronaldo Cristiano nie pomylił się i uderzył piłkę do siatki. Piłkarz broniący bramki rzymskiego zespołu był w tej akcji bez szans na skuteczną paradę. Strzał gracza Juventusu Turyn był bardzo precyzyjny. Juventus Turyn krótko radował się z wyrównania. Chwilę po tym gracze AS Romy przeprowadzili niezwykle ładną sytuację. Piłkę do siatki chronionej przez Szczęsnego wstrzelił Veretout Jordan. Nie ma wątpliwości, że był to niesamowicie emocjonujący pojedynek. Zawodnicy Juventusu Turyn byli zmotywowani, aby zremisować.