Wrześniowe wakacje - czas podróży

Wrześniowe wakacje - czas podróży

Wielu z nas co roku myśli nad tym kiedy jest dobry moment na zasłużony urlop. Przypuszczalnie preferencje różnią się w związku z oczekiwaniami, które mamy związane z wakacjami. Niektórzy ludzie chcą całkowicie odpocząć, a inni chcą wybawić się za cały rok. Pomijając całkowicie gusta i oczekiwania najodpowiedniejszym okresem, doskonałym do podróżowania jest wrzesień.

Jest wiele plusów , które wynikają z organizowania urlopu we wrześniu. Pierwszym argumentem jest fakt, że wakacje poza okresem typowo urlopowym są dużo tańsze niż ich odpowiednik w okresie typowo sezonowym. Ceny w hotelach spadają, a biura podróży organizują niezwykle ciekawe i opłacalne oferty last minute. Możesz mieć pewność- wyjazd we wrześniu na pewno ucieszy Twój portfel.

Kolejnym powodem jest mniejsza liczba turystów. Restauracje, plaże i inne atrakcje będą mniej oblegane. Nie będziesz musiał czekać na stolik, nie zabraknie dla Ciebie leżaków, a w hotel będzie oazą ciszy i spokoju. Jeśli tłumy ludzi nie sprawiają Ci przyjemności - wrzesień jest specjalnie dla Ciebie!

Jeszcze jednym plusem wrześniowych urlopów jest pogoda. Męczące gorące temperatury są dużo mniejsze, ale mimo to wciąż jest ciepło. Zwiedzanie przestaje być tak męczące, Słońce jest mniej niebezpieczne, a co za tym idzie, plażowanie jest przyjemniejsze i dłuższe.

Możliwych kierunków do wyboru jest wiele. Szczególnie Europa zachęca atrakcyjnymi, ciepłymi miejscami. Wrześniowy klimat jest bardzo łaskawy dla większości europejskich krajów, stąd też wybranie miejsca odpoczynku może być ciężkie. Polecamy również brać pod uwagę Amerykę lub Afrykę, w której to temperatury przestają być aż tak męczące. Pamiętaj jednak, aby pomijać miejsca, w których w tym terminie mogą występować niebezpieczne zjawiska pogodowe, takie jak huragany.

Jedyne co musisz zrobić to spakować walizkę i wyszukać najlepszą ofertę na wrześniowe wakacje. Okryj co ma do zaoferowania przyjemnie ciepły i przepełniony słońcem wrzesień. Włochy? Bułgaria? Grecja? Chorwacja? Wybierz swój idealny kierunek wycieczki i zagwarantuj sonie spokojny odpoczynek, oszczędzając duże pieniądze.