Bardzo duże doznania w finałowym starciu rozgrywek Ligi Europy! Villarreal CF pokonał United z Manchesteru i zdobył trofeum!

Bardzo duże doznania w finałowym starciu rozgrywek Ligi Europy! Villarreal CF pokonał United z Manchesteru i zdobył trofeum!

Nie jest tajemnicą, że większość fanów piłkarskich oczekuje na rozgrywki finałowe najbardziej popularnych turniejów. Wkrótce startować będą mistrzostwa europejskie, co oznacza że będziemy widzami bardzo dużej liczby piłkarskich batalii. Zanim to jednak się wydarzy oczekują na nas finałowe starcia w najchętniej oglądanych zespołowych zmaganiach. Podziwialiśmy już wygranego tych zmagań, ponieważ jedno z finałowych starć już za nami. O zmaganiach Ligi Europejskiej mowa tutaj oczywiście. Parę dni po rozgrywce finałowej Ligi Europy czas nadejdzie na rozpoznanie zwycięzcy w Champions League, jednak w obecnej chwili mamy zamiar skupić się na tych pierwszych zmaganiach. Naprzeciw siebie stanęły kluby Villarreal a także Manchesteru United. Obecność tych dwóch ekip w finałowej rozgrywce zapowiadała, iż na sympatyków piłkarskich czekało emocjonujące spotkanie. I w rzeczy samej ten mecz finałowy był bez wątpienia fenomenalny.

Finałowy pojedynek turnieju europejskiej ligi był grany na obiekcie Lechii z Gdańska w Polsce i świetnie zwrócić uwagę na to. Dla państwa polskiego to jest bez wątpienia spory honor, że mieliśmy okazję ugościć dwie tak świetne ekipy. Selekcjonerem klubu CF Villarreal jest Emery Unai, który zasłynął z faktu, iż potrafi zdobywać trofea w finałowych spotkaniach turnieju Ligi Europy. Mimo to, że prowadzony przez Emery'ego klub nie był faworytem bukmacherów w batalii z United z Manchesteru, to właśnie zawodnicy CF Villarreal byli w stanie strzelić premierową bramkę w tym finałowym spotkaniu. Piłkarze Solskjaer'a dostali szansę aby skutecznie odpowiedzieć. Pojedynek zakończył się wynikiem 1:1 i arbiter był zobligowany zaprosić obie drużyny na 30. minutową dogrywkę. W dodatkowym czasie gry kibice piłkarscy nie mieli okazji oglądać bramek i z tego powodu sędzia ogłosił konkurs jedenastek. Warto pod uwagę brać to, iż jedenastki jest loterią. Znacznie lepiej przygotowaną ekipą w meczu tym był Villarreal prowadzony przez Emery'ego, który triumfował wynikiem jedenaście do dziesięciu. Bardzo emocjonujący to był konkurs rzutów karnych. Przestrzelenie karnego przez de Gea Davida, czyli golkipera United z Manchesteru zadecydowało o zwycięstwie drużyny hiszpańskiej.