O miejsce na Mistrzostwach Świata, które będą rozgrywane w Katarze narodowa drużyna Ukrainy stoczy bój z zespołem Walii!

O miejsce na Mistrzostwach Świata, które będą rozgrywane w Katarze narodowa drużyna Ukrainy stoczy bój z zespołem Walii!

W zeszłym tygodniu kibice piłki nożnej ze Starego Kontynentu z zainteresowaniem oczekiwali na pojedynek narodowej reprezentacji Ukrainy z reprezentacją narodową Szkocji. To byłoby całkowicie zwyczajne starcie jeszcze kilka miesięcy temu, lecz okoliczności mocno się odmienił. W pierwotnych planach to starcie barażowe miało zostać rozgrywane trzy miesiące temu, ale przeszkodą była inwazja rosyjskiej armii na terytorium Ukrainy. Federacja piłkarska Ukrainy zaapelowała o przesunięcie meczu, na co przystała światowa federacja piłkarska FIFA. Nowy termin ogłoszony został na czerwiec i obydwie drużyny były przygotowane do pojedynku. Faworyta do zwycięstwa w tym barażowym spotkaniu z całą pewnością było niezwykle trudno określić. Gracze kadry Ukrainy przystępowali do tego spotkania z olbrzymią motywacją, by udowodnić światu, iż są zjednoczeni oraz gotowi do walki na murawie.

Narodowa kadra Szkocji natomiast chciała potraktować to starcie jak wszystkie inne. Od rozpoczęcia meczu szkoleniowiec powtarzał swoim piłkarzom, że powinni być skoncentrowani i nie mogą dopuścić do błędu. Drużyna narodowa Ukrainy jest znana z tego, że potrafi konstruować błyskawiczne kontry, które najczęściej oznaczają bramkę. To spotkanie było naprawdę bardzo ekscytujące i należy to podkreślić. Jednak tego dnia piłkarze Ukrainy byli o wiele skuteczniejsi od swoich oponentów. W 33 minucie dali radę zdobyć gola numer jeden, kiedy to do bramki dał radę trafić Andrij Jarmołenko. Pierwsza połowa tego meczu była prezentacją świetnej gry piłkarzy Ukrainy, którzy dobrze studzili akcje ofensywne szkockiej drużyny. Pierwsza część tego meczu skończyła się rezultatem 1:0 dla drużyny Ukrainy. Aż 3 bramki mieliśmy szansę podziwiać w trakcie drugiej odsłony barażowego spotkania. Dwa razy do siatki trafiali zawodnicy narodowej reprezentacji Ukrainy i raz Szkoci. W końcowym rozrachunku starcie zakończyło się wynikiem 3 do 1 na korzyść naszych sąsiadów. Dzięki temu zwycięstwu narodowa reprezentacja Ukrainy nadal ma szansę pojechać na mundial, który będzie się odbywać w Katarze.