Ricciardo odniósł zwycięstwo we Włoszech, a Norris zajął drugą lokatę! Ekscytujący wynik oraz kraksa faworytów do tytułu podczas wyścigu Grand Prix Monzy!

Ricciardo odniósł zwycięstwo we Włoszech, a Norris zajął drugą lokatę! Ekscytujący wynik oraz kraksa faworytów do tytułu podczas wyścigu Grand Prix Monzy!

Rozsądnie mieć świadomość tego, że obecny sezon Formuły Pierwszej jest naprawdę bardzo emocjonujący. Biorąc pod uwagę ubiegłe lata batalia o tytuł mistrzowski była opanowana przez kierowców niemieckiego Mercedesa, a dokładniej mówiąc Hamiltona Lewisa. Kierowca angielskiego pochodzenia w poprzednim sezonie zwyciężył siódmy tytuł mistrzowski F1, co dało mu szansę zrównać się w liczbie mistrzostw z fantastycznym Schumacherem. W aktualnie trwającym sezonie brytyjski kierowca już nie ma aż tak lekko w batalii o kolejny tytuł mistrzowski. To wszystko spowodowane zostało zjawieniem się w stawce zawodników Verstappena, który też rozmyśla o tym, żeby zwyciężyć mistrzowski tytuł F1. Walka między tymi kierowcami od Grand Prix Bahrajnu jest naprawdę bardzo zawzięta i ciężko obstawić kto pod koniec sezonu zwycięży. Włoski wyścig, a więc GP Monzy był następną rundą walki tych 2 zawodników. Dla ogromnej grupy zawodników to bardzo dobry tor, a na przestrzeni tego weekendu w bolidzie pojawił się Robert Kubica który miał zastąpić Raikkonena, który załapał koronawirusa.

Fanom motoryzacji siedzącym na widowni eliminacyjne zmagania do wyścigu o Grand Prix Monzy zagwarantowały bardzo dużo ekscytujących emocji. Start niedzielnego wyścigu zafundował fanom elektryzującą batalię, z której zwycięsko wyszli Daniel Ricciardo a także Verstappen. Dla wyników wyścigu niedzielnego niesamowicie istotne były wizyty zawodników w boksach. Chwilę po wymianie ogumienia doszło do zaskakującej kraksy. W niezwykle wąskim zakręcie spotkali się aktualny mistrz świata i Verstappen i w chwili, gdy mogło się wydawać, iż to jest koniec walki, zawodnicy uderzyli się kołami, a samochód holenderskiego zawodnika upadł na bolidzie kierowanym przez Lewisa Hamiltona. To na pewno była zaskakująca chwila dla fanów oglądających na trybunach, ale nikomu nic nie dolegało. Na całym tym incydencie korzyść zyskali kierowcy McLarena, którzy wyścig niedzielny skończyli na 2 pierwszych lokatach. Daniel Ricciardo wygrał wyścig o GP Monzy, a na miejscu numer dwa uplasował się Norris Lando. Dla zespołu z Wielkiej Brytanii to bez cienia wątpliwości fenomenalne dokonanie i ten rezultat znacząco pomoże im w walce o 3 lokatę w klasyfikacji generalnej.